Szkoła

Witamy na stronie Xenon School

Xenon School to szkoła językowa specjalizująca się w nauce języków obcych poprzez konwersacje z native speakerami.

Zapraszamy na język angielski, niemiecki, hiszpański, francuski, włoski, portugalski, arabski i rosyjski.

W naszej ofercie kursów są też zajęcia z polskimi lektorami dla młodzieży i dorosłych, indywidualnie, w grupach oraz online. Program dostosowujemy do potrzeb naszych kursantów.

Od wielu lat prowadzimy również zajęcia dla dzieci od lat 2.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zajęć.

logo_facebook
logo_instagram
Historia naszej szkoły

Kiedyś Anglo-House. Dzisiaj Xenon School. Nasza szkoła przeszła w ostatnich pięciu latach metamorofozę: nazwy, miejsca, wyposażenia sal i języków, których uczymy.

Anglo-House, założone w roku 2010, mieściło się w jednym 12to metrowym pokoju, potem 20to metrowym. A z założenia, miało być domem z pokojami przeznaczonymi do nauki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Pokój dziecięcy, pokój-salon z wygodnymi fotelami do konwersacji czy pokój konferencyjny do zajęć biznesowych. Dzisiaj, kursanci, którzy przychodzą do Xenon School, mówią ‘Tutaj jest jak w domu.’, a dzieci dodają ‘Ten pokój byłby mój’.

 

 

Celem szkoły Anglo-House było nauczanie języka angielskiego. I tak było przez 6 lat. Jednak kursanci mieli chęć uczenia się innych języków obcych. I tak dzisiaj oferujemy kursy z języka niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego czy rosyjskiego.

Od początku mieścimy się na ulicy Sląskiej 53 w Gdyni. Stary budynek Gdynia House z lat 80tych przeszedł metamorfozę w nowoczesny biurowiec Xenon Business Park. A razem, i my podjęliśmy wyzwanie stania się dużą szkoła językową.

W Anglo-House był 1 nauczyciel. W Xenon School jest już zespół lektorów: polskich jak i native speakerów, którzy poprzez nawiązanie dobrego kontaktu z kursantami ‘trafiają’ do ich głów, uczą, tłumaczą i konwersują. W doborze lektorów stawiamy na ich przyjazną osobowość, kwalifikacje oraz doświadczenie. Trzymamy wysoki poziom nauczania i rozwoju.