Angielski dla pierwszaków

Język angielski dla pierwszoklasistów to idealne rozwiązanie na początku edukacji wczesnoszkolnej. Wiele dzieci rozpoczęło już swoją przygodę z językiem angielskim w przedszkolu bawiąc się, śpiewając czy oglądając filmiki anglojęzyczne.

W pierwszej klasie dzieci mają już podręcznik do języka angielskiego oraz ćwiczenia, a co za tym idzie nauczyciel realizuje podstawę programową klasy pierwszej, potem drugiej i trzeciej.

Wielu rodziców zauważa, że jeśli nauka języka angielskiego nie jest skutecznie wspomagana w pierwszych trzech latach szkoły podstawowej, w czwartej klasie ”zaczynają się schody” i trudno jest nadrobić cały materiał. Posyłają dzieci na korepetycje z języka angielskiego, aby zapewnić ciągłość nauki. Dlatego warto rozważyć lekcje języka angielskiego dla pierwszoklasistów.

Jak uczymy języka angielskiego dla pierwszoklasistów w Xenon School?

W Xenon School angielski dla dzieci oparty jest na podstawie programowej klasy pierwszej, ale ponad to, dzieci uczą się wykorzystywać  słówka i zwroty, tak aby potem w konkretnej sytuacji w życiu, potrafiły właściwie zareagować, zapytać lub odpowiedzieć swojemu rozmówcy.

Weźmy dla przykładu typowe słówka z kategorii Zwierzęta. Dzieci je uwielbiają, ale nie wystarczy umieć nazwać zwierzęta. Nauka angielskiego dla dzieci musi obfitować w konteksty, czyli konkretne zastosowanie słówek w danej sytuacji. W przypadku zwierząt łączymy więc zwierzę, np. frog i czasownik jump, i to układamy w zdanie A frog can jump, a potem pytanie Can a frog jump? i krótką odpowiedź Yes, it can lub No, it can’t. Zatem uczymy dzieci nazwy zwierzęcia, czasownika ruchu jump oraz czasownika modalnego can i krótkich odpowiedzi do pytań. Po pierwsze, jest to język angielski dla pierwszoklasistów w odniesieniu do rzeczywistości, po drugie, krótkie odpowiedzi ćwiczone przy okazji zwrotów Yes, I can i No, I can’t zostaną wkrótce powielone w kolejnych konstrukcjach gramatycznych, np. Yes, I do/No, I don’t czy Yes, I have/I haven’t’. Dzieci wówczas instynktownie zaczną korzystać ze schematu krótkiej odpowiedzi. I to jest jeden z najważniejszych sposobów na edukację językową dzieci. Szkoła językowa Xenon School uczy dzieci przede wszystkim w ten sposób. Potem dzieci łatwiej radzą sobie z gramatyką szkolną.

Przykładowa lekcja języka angielskiego dla pierwszoklasistów

Na naszych zajęciach języka angielskiego dla pierwszoklasistów na wiele sposób rozszerzamy naukę Zwierząt Jednym z nich będzie filmik edukacyjny dla dzieci ‘ElephantMy animal friends’

DLACZEGO NA ZAJĘCIACH ANGIELSKIEGO?

 1. Dzieci wcielają się role. Zapominają kim są naprawdę. Jest to szczególnie dobre ćwiczenie dla dzieci skrytych i nieśmiałych, ale i tych aktywnych i towarzyskich. Dziecko nieśmiałe ‘skryje’ się za odgrywaną postacią, a aktywne wcieli się w rolę nadając postaci jej barwne cechy.
 2. Dzieci tak bardzo lubią się bawić, że zapominają, że mówią po angielsku. Tutaj najbardziej zrozumiała korzyść jest dla rodziców. Dzieci wracają do domu i recytują całe monologi, nie wstydzą się, lecz bawią językiem angielskim.
 3. Dzieci, szczególnie w wieku przedszkolnym, ale i szkolnym lubią kolorowe pacynki. Pobudzają one ich wyobraźnię i są dla nich formą zabawy.

Zapraszam na lekcje angielskiego dla trzylatków z teatrzykiem, szczególnie, gdy dziecko wstydzi się i jeszcze nie miało okazji się przekonać, że angielski to świetna zabawa.

Cena

45.00 zł

Zajęcia:

 • kontynuacyjne,
 • w grupie dzieci w podobnym wieku,
 • prowadzone wyłącznie w języku angielskim,
 • pn i czw godz 17.20-17.50

Różnorodne techniki uczenia poprzez zabawę:

 • angażujący podręcznik Tiger 1 lub Tiger 2 i ćwiczenia do pracy w domu,
 • nauka pisania i czytania,
 • karty i historyjki obrazkowe do nauki słownictwa i zwrotów,
 • storytelling, czyli bajki i opowiadania rozwijające rozumienie ze słuchu i angażujące dziecko w kreowanie historii,
 • odgrywanie scenek, dialogi z użyciem zapoznanych zwrotów, np. Do you like apples? Yes, I do.
 • filmy angielskie i amerykańskie, np. Madagascar, The Lion King, czy The Neverending Story
 • piosenki angielskie, np. In front of behind between, The Hokey Pokey, Rock Scissors Paper i dziesiątki innych,
 • quizy, zabawy i gry, np. Scrabble, Dobble, 5 seconds, Bingo, Memory Game, kalambury
 • kontakt z kulturą i obyczajami obcego kraju, dzięki zajęciom z native speakerem.

Sylwia Bartkowiak ANGIELSKI

lektor polsko
Magister filologii angielskiej na Uniwersytecie Gdańskim z ponad 20-letnim doświadczeniem w uczeniu angielskiego.

Inne kursy