Angielski dla trzylatków

TWOJE DZIECKO ROZPOCZYNA NAUKĘ W PRZEDSZKOLU? Mamy dla Was zajęcia – angielski dla trzylatków To idealny czas, aby również rozpocząć naukę angielskiego. W szkole Xenon School oferujemy zajęcia – angielski dla trzylatków.
Prowadzone są one w małych grupach. Zajęcia dla najmłodszych prowadzimy już od wielu lat, a nasi ‘najstarsi absolwenci’ są już nawet w ósmej klasie szkoły podstawowej. Oczywiście nadal uczą się angielskiego.

DLACZEGO ANGIELSKI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM?

Dzieci są bardzo otwarte, ciekawe i lubią doświadczać. Są to nieodzowne elementy do nauki, również języka angielskiego. Zabawa, ruch, śpiew, teatrzyk, ćwiczenia na kolorowanie, czytanie bajek, gry multimedialne, gry planszowe, karty obrazkowe, plakaty, kolorowe pacynki-to tylko niektóre z elementów wykorzystywanych przez nas w nauczaniu najmłodszych (już od trzylatków). Dzieci mają również swój podręcznik i po 1 kartce wykonują zadania na każdych zajęciach. Dzieci nie myślą nawet, że to nauka, nauczyciel natomiast, z uwagą na dziecięce potrzeby, konsekwentnie realizuje program.

“Z perspektywy czasu, mogę powiedzieć, że to doskonałe rozwiązanie, które sprawdza się dla dzieci, rodziców i nauczyciela. Każdy odnosi swoją korzyść: dzieci bawią się angielskim, rodzice widzą efekty a nauczyciel uczy.” mówi Sylwia Bartkowiak, założycielka Xenon School, lektorka języka angielskiego

Dla przykładu poniżej opisany zostanie element teatrzyku prowadzonego na zajęciach.

TEATRZYK PO ANGIELSKU – przykładowe zajęcia – angielski dla trzylatków

“Odkąd wprowadziłam teatrzyk na zajęciach angielskiego dla trzylatków, gdy dzieci przychodzą na lekcje, wiele razy słyszę ‘Proszę Pani, zrobimy dzisiaj teatrzyk?’. Dlaczego dzieci tak bardzo lubią bawić się w teatrzyk?”

DLACZEGO NA ZAJĘCIACH ANGIELSKIEGO?

 1. Dzieci wcielają się role. Zapominają kim są naprawdę. Jest to szczególnie dobre ćwiczenie dla dzieci skrytych i nieśmiałych, ale i tych aktywnych i towarzyskich. Dziecko nieśmiałe ‘skryje’ się za odgrywaną postacią, a aktywne wcieli się w rolę nadając postaci jej barwne cechy.
 2. Dzieci tak bardzo lubią się bawić, że zapominają, że mówią po angielsku. Tutaj najbardziej zrozumiała korzyść jest dla rodziców. Dzieci wracają do domu i recytują całe monologi, nie wstydzą się, lecz bawią językiem angielskim.
 3. Dzieci, szczególnie w wieku przedszkolnym, ale i szkolnym lubią kolorowe pacynki. Pobudzają one ich wyobraźnię i są dla nich formą zabawy.

Zapraszam na lekcje angielskiego dla trzylatków z teatrzykiem, szczególnie, gdy dziecko wstydzi się i jeszcze nie miało okazji się przekonać, że angielski to świetna zabawa.

Cena

35.00 zł

Zajęcia:

 • w grupie dzieci w podobnym wieku,
 • według programu Xenon Play,
 • prowadzone wyłącznie w języku angielskim,

Różnorodne techniki uczenia poprzez zabawę:

 • profesjonalny podręcznik Hello Jack – dzieci towarzysząc przygodom papugi i jej przyjaciół, odkrywają otaczający je świat,
 • karty i historyjki obrazkowe do nauki słownictwa i zwrotów,
 • story-telling, czyli bajki i opowiadania rozwijające rozumienie ze słuchu i angażujące dziecko w kreowanie historii,
 • odgrywanie scenek,
 • kreskówki angielskie, np. Peppa Pig czy Thomas the Train,
 • piosenki angielskie, np. Head shoulders knees and toes czy Itsy bitsy spider,
 • zabawy z przedszkoli angielskich, takie jak: Who took the cookie from the cookie jar? lub Peek-a-boo,
 • kontakt z kulturą i obyczajami obcego kraju, dzięki zajęciom z native speakerem.

Sylwia Bartkowiak ANGIELSKI

lektor polsko
Magister filologii angielskiej na Uniwersytecie Gdańskim z ponad 20-letnim doświadczeniem w uczeniu angielskiego.

Inne kursy