Egzaminy ósmoklasisty i maturalny

Ale egzamin z angielskiego i tak trzeba zdać! Egzaminy – ósmoklasisty i maturalny

Niestety, w polskich szkołach egzaminy ósmoklasisty i maturalny z angielskiego są kompletnie oderwane od rzeczywistości. Trzeba wykazać się w nich znajomością różnych trudnych konstrukcji gramatycznych, których w realnym kontakcie z obcokrajowcem nie używamy, czytać teksty, których nigdy w życiu po angielsku byśmy nie przeczytali, czy pisać listy prywatne w nienaturalnie nieformalny sposób. Bo ‘I’ nie można napisać z małej litery, nie można stosować slang typu LOL, czy używać amerykańskiego angielskiego. Ale egzaminy – maturalny i ósmoklasisty z angielskiego trzeba zdać. I na dzień dzisiejszy pozostaje nam zastosować się do takich reguł.

Na czym polega kurs przygotowawczy do egzaminu ósmoklasisty i maturalnego?

Kurs przygotowawczy do takiego egzaminu musi być skupiony na konkretne zadania egzaminacyjne. Kursant musi uczyć się jak je rozwiązywać, musi otrzymać od swojego lektora wskazówki, jak dane zadanie podjąć. Zdarza się, że osoby na dobrym poziomie języka angielskiego słabo zdają egzamin, bo gubią się w poleceniach, technicznie nie umieją rozwiązywać zadań lub nie wiedzą o co zadbać w wypowiedzi pisemnej. Kursant musi wiedzieć, co jest w danym zadaniu oceniane i na ile punktów. Zmaksymalizowanie wyniku staje się wiec celem. Zdarza się też, że do egzaminu podchodzą osoby na bardzo niskim poziomie angielskiego, ale wiedzą, jak zdawać egzamin i zdają.

Dlaczego egzaminy ósmoklasisty i maturalny z Xenon School?

W szkole angielskiego Xenon School od wielu lat prowadzimy zajęcia przygotowujące do wielu egzaminów, w tym szkolnych. Jeśli szukasz kursu angielskiego dla ósmoklasisty, zapraszamy na zajęcia. Możliwe są zajęcia w grupie, parze, jak i indywidualne. Termin zajęć dopasowujemy do planu szkolnego. Kurs może się również odbywać w godzinach porannych przed szkołą. Na fanpagu Xenon School na Facebooku na pewno znajdziesz swojego znajomego, który uczy/uczył się w naszej szkole.

Cena

55.00 zł

Zajęcia przygotowujące do egzaminu maturalnego i ósmoklasisty:

  • indywidualne lub w małych grupach,
  • według programu Xenon Pass,
  • z lektorem polsko- i anglojęzycznym,
  • dostosowane do Twoich możliwości czasowych.

Elementy kursu:

  • ćwiczenie wszystkich umiejętności językowych, których wymaga egzamin maturalny i ósmoklasisty: mówienie, słuchanie, pisanie, efektywne czytanie,
  • rozwiązywanie testów egzaminacyjnych,
  • symulacje egzaminu – próbne testy pozwalające sprawdzać na bieżąco swoje umiejętności oraz reakcje w kontakcie z egzaminującym,
  • angielski konwersacyjny umożliwiający codzienną komunikację,
  • angielski dyskusyjny ułatwiający wyrażenie własnego zdania na różne tematy,
  • zajęcia z native speakerem – lektorem anglojęzycznym.

Sylwia Bartkowiak ANGIELSKI

lektor polsko
Magister filologii angielskiej na Uniwersytecie Gdańskim z ponad 20-letnim doświadczeniem w uczeniu angielskiego.

Inne kursy