Konwersacje z native speakerem

Po latach przerwy w nauce angielskiego, wiele osób wybiera konwersacje z native speakerem w celu powrotu do nauki i praktykowania języka w przyjemny sposób.

Po latach nauki w szkole, dłuższej przerwie w kontakcie z językiem, gdy pojawia się potrzeba używania angielskiego w pracy lub, po prostu, dla siebie, chcemy powrócić do uczenia się angielskiego. Wówczas wielu kursantów wybiera konwersacje z native speakerem. Jest to doskonały sposób, nie tylko, na spędzanie czasu z językiem, ale i naukę.

Dla kogo?

Często błędnie rozumiemy zajęcia konwersacyjne z native speakerem, myśląc, ze nie jesteśmy na nie gotowi lub za słabi. Nieprawda! Z native speakerem można konwersować, nawet, przy poziomie A2. Wszystko zależy od naszej motywacji i osobowości.

Metoda

Zajęcia konwersacyjne to nie tylko rozmowa. Zadaniem lektora jest ‘wyłapywać’ i dawać feedback co do błędów gramatycznych i leksykalnych, pomagać rozbudować słownictwo w rozmowie, jak i nauczyć gramatyki. Jeśli, np. nie używasz czasu present perfect simple, lektor będzie kierował rozmowę na tematy wymuszające użycie tego czasu, jak i wytłumaczy Ci w jakich kontekstach ten czas używać. Na bieżąco, lektor wynotuje słowa i frazy, których Ci brakowało lub, w których zrobiłeś błędy. W ten sposób otrzymujesz informację zwrotną, co do poprawności swojej wypowiedzi. Zestaw nowych słówek potrzebnych do przedyskutowania danego tematu otrzymasz od lektora, a rozmowa będzie toczyć się tak, abyś ich używał. Często lektorzy korzystają też z gotowych nagrań, np. z https://www.youtube.com/ lub https://www.ted.com/ jako sposoby na wprowadzenie tematu i dalej przedyskutowanie go. Poruszane tematy mogą dotyczyć biznesu, mogą być edukacyjne, motywacyjne czy rozrywkowe. Jest ich nieskończona ilość! Zatem zapraszamy do rozmowy!

Zajęcia:

Elementy kursu:

  • angielski konwersacyjny umożliwiający codzienną komunikację,
  • angielski dyskusyjny ułatwiający wyrażenie własnego zdania na różne tematy,
  • wykorzystanie w dialogach słownictwa i zwrotów z najbardziej przydatnych kursantowi dziedzin,
  • informacja zwrotna o błędach leksykalnych czy gramatycznych popełnionych w wypowiedzi,
  • ponowne ćwiczenie zagadnień sprawiających problem.

Cena

80.00 zł

Sylwia Bartkowiak ANGIELSKI

lektor polsko
Magister filologii angielskiej na Uniwersytecie Gdańskim z ponad 20-letnim doświadczeniem w uczeniu angielskiego.

Inne kursy