Konwersacje z native speakerem dla młodzieży

Nauka angielskiego powinna być rzeczywista, czyli musimy kursantom dostarczać jak najwięcej sytuacji zbliżonych do tych mających miejsce w życiu. Robimy to poprzez symulacje, np. dialogów w sklepie, na ulicy, na lotnisku czy hotelu. Ale to nie wszystko.

ANGIELSKI Z NATIVE SPEAKEREM

W szkole językowej Xenon School nieodłącznym elementem nauki, są zajęcia z native speakerem, Brytyjczykiem lub Amerykaninem. Zajęcia takie mogę być indywidualne lub w grupie. Rano, po południu lub wieczorem. Mogą to być również zajęcia łączone: z polskim lektorem i native speakerem. Dla młodzieży. Możliwości jest dużo. Są to konwersacje z native speakerem.

LEKCJE Z NATIVE SPEAKEREM-KORZYŚCI

Wielu z nas przekonało się już, ze angielski szkolny i angielski native speakerów, to dwa różne języki. Angielski szkolny, z podręcznika skupia się, przede wszystkim, na przygotowaniu do egzaminów: ósmoklasisty czy maturalnego. Lekcje z native speakerem natomiast pozwalają na osłuchiwanie się z językiem angielskim poprzez słuchanie lektora, jak również sprawdzanie swojego angielskiego poprzez mówienie. W takiej konwersacji najlepiej widać czy rozumiemy, co mówi do nas native speaker i czy to, co my mówimy jest zrozumiałe. Również jak mówimy. Bo okazuje się, ze sporo zwrotów, których uczymy się z podręczników, native speakerzy nie używają. Mamy zatem możliwość uczenia się języka prawdziwego, którym później można spokojnie mówić w kontakcie z innymi obcokrajowcami, i nie obawiać się, ze mówię językiem sztucznym, czy literackim, jak się często o Polakach zauważa.

Wielu z Was rozmawia też z obcokrajowcami na mediach społecznosciowych. Czasem jestescie komentowani ‘Your English is funny’. No właśnie, to dlatego, że mówimy przez przekład z języka polskiego, a nie znamy zwrotów angielskich użytkowych, czasowników złóżonych, czy idiomów. Nie znamy języka swobodnej komunikacji, ponieważ tego szkolne podreczniki nie uczą. Nie mamy też doświadczenia w interakcjach po angielsku. Nie umiemy szybko ripostować.

Na zajęciach z native speakerem nauczysz się mówić jak native speaker. Niemożliwe? Zacznij i pokaż, ze to możliwe.

Na lekcjach z native speakerem, również oglądamy, komentujemy i dyskutujemy różne tematy. Link do przykładowego nagrania z zajęć:

Cena

55.00 zł

Sylwia Bartkowiak ANGIELSKI

lektor polsko
Magister filologii angielskiej na Uniwersytecie Gdańskim z ponad 20-letnim doświadczeniem w uczeniu angielskiego.

Inne kursy